Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej. ×
     

Profesjonalne

Usługi

sprzątania

Professional

Cleaning

Services

Professional

Cleaning

Services

Ciekawostki

Czy wiesz, że mysz przechodzi już przez ośmiomilimetrowy otwór? Szczurowi zaś wystarczy trzynastomilimetrowa szczelina, aby przedostać się do budynku w poszukiwaniu pożywienia, wody oraz bezpiecznej kryjówki. To sprawia, że chcąc zabezpieczyć budynek przed niechcianymi lokatorami, należy zwrócić uwagę nawet na najmniejsze otwory.

Czy wiesz, że kret może wykopać nawet kilometrowy tunel, a podczas snu chrapie? Jego dobowe zapotrzebowanie na dżdżownice wynosi 50 g – dokładnie tyle, ile sam waży. Rekordzista potrafi wykopać nawet siedemdziesiąt kretowisk dziennie.

Czy wiesz, że gołębie potrafią znaleźć drogę do gołębnika nawet z bardzo daleka? Czyniono eksperymenty, które dowiodły, że te ptaki powracają pokonawszy setki kilometrów, gdzie zostały wcześniej wywiezione w specjalnych soczewkach, które nie pozwalały ptakom oglądać trasy. Dodatkowo gołębiom przywieszano magnesy, spryskiwano je substancjami zapachowymi, tłumiąc tym samym zapach naturalny. One jednak i tak wracały!

Czy wiesz, że szczury są w stanie pokonać skomplikowany labirynt, by dojść do pożywienia? Biolodzy dodatkowo udowodnili, że układ nerwowy i zachowanie zwierząt wywodzi się z pamięci przodków danego gatunku. Pierwsze szczury bardzo się męczyły, pokonując kręty labirynt, popełniały około dwustu błędów. Kolejne grupy gryzoni robiły błędów już tylko dwadzieścia, kolejne zaś docierały do pożywienia już niemal bezbłędnie. Mało tego – eksperyment powtórnie przeprowadzano na drugim końcu świata, efekt był ten sam – szczury świetnie radziły sobie z pokonaniem labiryntu, czerpiąc wiedzę za pomocą pól morfogenetycznych.

Utrzymanie czystości      Usługi DDD      Ozonowanie     Kwalifikacje      Galeria     Ciekawostki     Kontakt