Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej. ×
     

Profesjonalne

Usługi

sprzątania

Professional

Cleaning

Services

Professional

Cleaning

Services

Co warto wiedzieć o dezynsekcji?

Każdemu zależy na utrzymaniu czystości w mieszkaniu czy też miejscu pracy. Czasem zdarza się jednak, że pomimo dokładnego sprzątania i pielęgnowania pomieszczeń oraz sprzętów w domu pojawiają się niechciani goście, tacy jak wszelkiego rodzaju insekty – karaluchy, pluskwy czy też mole. Ich obecność jednak łatwo jest wyeliminować poprzez zastosowanie dezynsekcji.

Dezynsekcja jest bardzo skutecznym zabiegiem, który ma na celu wyeliminowanie z mieszkania lub pomieszczenia różnego rodzaju szkodników. Może być ona oparta na kilku metodach – fizycznej, chemicznej czy też mechanicznej. Najczęściej stosuje się sposób chemiczny, który polega na użyciu jednego z wielu dostępnych środków przeznaczonych do tego celu. Dezynsekcja może odbywać się zarówno za pomocą wykorzystania aerozolu czy też gazu, a także żelu lub oprysku. Równie skutecznym sposobem jest zastosowanie metody fizycznej, opartej na użyciu promieniowania UV lub pary. Wybór jednej z wielu metod zależy jednak od indywidualnej decyzji, miejsca przebywania szkodników oraz ich liczby.

Przed podjęciem decyzji co do metody warto jednak wiedzieć, że niektóre z metod wymagają specjalnego przygotowania. Dotyczy to wyprowadzenia z mieszkania zwierząt, zabezpieczenia ich jedzenia, misek i poideł, a także wyniesienia roślin. To samo należy zrobić z rzeczami, z którymi dzieci mają bezpośredni kontakt – są to wszelkiego rodzaju zabawki i inne przedmioty codziennego użytku. W dezynsekowanym pomieszczeniu wszystko musi być odsunięte od ścian w odpowiedniej odległości, aby zabieg przebiegł pomyślnie. Dodatkowo, w przypadku metody żelowej przed pojawieniem się fachowców należy również odkurzyć dany pokój i umyć wszystkie powierzchnie płaskie.

Jeśli chodzi z kolei o cennik dezynsekcji w większości przypadków oparty jest on na wyborze metody oraz wielkości obszaru na jakim występują pluskwy, karaluchy czy też mole. Często ceny różnią się od siebie także ze względu na rodzaj karaczanów, które przejęły dane pomieszczenie lub mieszkanie. Jako że najczęściej wybieraną metodą jest ta żelowa, jej cena nie jest za wysoka. Waha się ona jednak w zależności od tego czy zwalczane karaczany i owady to pluskwy, pająki czy też karaluchy. Większych kosztów można spodziewać się po metodzie opryskowej stosowanej w przypadku moli, pluskiew, os i szerszeni. Niektóre z metod wymagają regularnego powtarzania, a kilka z nich pozwala na ochronę mieszkania przez zaledwie kilka tygodni. Właśnie dlatego przed wyborem jednej z nich należy przeanalizować wszystkie zalety i wady.

 

Dezynsekcja cennik - cleanpest.pl/uslugi-ddd-dezynsekcja


Utrzymanie czystości      Usługi DDD      Ozonowanie     Kwalifikacje      Galeria     Ciekawostki     Kontakt