Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej. ×
     

Profesjonalne

Usługi

sprzątania

Professional

Cleaning

Services

Professional

Cleaning

Services

Deratyzacja, czyli skuteczne zwalczanie gryzoni

Większość z nas pamięta z pewnością papierowe tacki z trutką przeciwko gryzoniom wykładane w piwnicach oraz na strychach jeszcze kilkanaście lat temu. Nie każdy jednak wie, że obecnie obowiązujące normy prawne surowo zakazują stosowania tego typu rozwiązań. Współcześnie wykorzystuje się specjalne karmniki deratyzacyjne, które zdecydowanie zmniejszają ryzyko zatrucia się zwierząt domowych oraz małych dzieci (posiadają one na tyle małe otwory, że nie sposób dostać się do ich wnętrza bez użycia klucza). Czy karmniki stanowią jednak jedyną z dostępnych metod zwalczania gryzoni, jakie stosują profesjonalne firmy wykonujące usługi DDD?
 
Sam skrót DDD odnosi się do usług, których celem jest dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja wszelkiego rodzaju nieruchomości oraz działek wokół nich. Wbrew pozorom pozbycie się gryzoni wcale nie jest takie łatwe, a samo rozłożenie trutek może nie wystarczyć. Dlatego właśnie, w razie wykrycia szczurów w naszym domu lub mieszkaniu, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc do fachowców, którzy mają doświadczenie w pozbywaniu się gryzoni. Te zwierzęta są niezwykle sprytne i bardzo często potrafią unikać różnego rodzaju pułapek zastawianych na nie przez człowieka. W celu podjęcia skutecznej walki z nimi należy więc działać kompleksowo. Zwalczanie gryzoni rozpoczyna się zwykle od przeprowadzenia dokładnych oględzin budynku, w jakim występują. Następnie zabezpiecza się wszelkie nieszczelności oraz dziury, przez które mogą przedostawać się szczury. W miejscach szczególnie narażonych na występowanie gryzoni pozostawia się wspomniane karmniki deratyzacyjne, które wypełnione są trutką, a także na terenie całego obiektu rozmieszcza się informacje na temat przeprowadzanej deratyzacji. Po zakończonym sukcesem procesie pracownicy firmy sprzątającej zajmują się zebraniem oraz utylizacją martwych gryzoni.
 
Pamiętać należy o tym, że z problemem inwazji szczurów może zetknąć się każdy z nas. Mogą się one pojawić nie tylko w naszych piwnicach czy na strychach, ale również i w mieszkaniu – nawet na wysokim piętrze. Dzieje się tak, ponieważ szczury potrafią przemieszczać się kanalizacją, wykorzystując wypełnione powietrzem przestrzenie rur. Zwabione jakimś zapachem gryzonie mogą w ten sposób pojawić się w naszej łazience. Deratyzacja jest wtedy potrzebna natychmiastowo, szczury mogą bowiem przenosić różnego rodzaju groźne dla naszego zdrowia choroby. Fachowcy wykorzystują wówczas specjalne, odporne na wilgoć preparaty, które są niezwykle skuteczne w walce z gryzoniami. Dodatkowo stosuje się także specjalne chwytaki i pułapki uśmiercające nieproszonych gości. O czym warto wiedzieć, firmy deratyzacyjne zakresem swoich usług obejmują także zwalczanie kretów. Występują one nie tylko na wsi, ale również w większych miastach, takich jak Warszawa. Wystające z ziemi kopce, które utrudniają koszenie trawy w ogrodzie, a także zniszczone systemy korzeniowe roślin uprawnych to główne powody walki z kretami.

Utrzymanie czystości      Usługi DDD      Ozonowanie     Kwalifikacje      Galeria     Ciekawostki     Kontakt