Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej. ×
     

Profesjonalne

Usługi

sprzątania

Professional

Cleaning

Services

Professional

Cleaning

Services

Dezynsekcja – jedyny skuteczny sposób pozbycia się insektów

Z problemem zalęgania się szkodliwych owadów w domu czy mieszkaniu może spotkać się dosłownie każdy z nas. Istnieje pewne błędne przekonanie, wedle którego insekty zamieszkują jedynie mocno zaniedbane lokale. Tymczasem jest zupełnie inaczej – owady nie są zbyt wybredne i chętnie zadamawiają się wszędzie tam, gdzie po prostu znajdą dostęp do pożywienia oraz kawałek zaciemnionej przestrzeni do składania jaj. Insekty możemy przynieść ze sobą dosłownie zewsząd – ze sklepu wraz z zakupami, od sąsiada, który sam boryka się z tym problemem, z komunikacji miejskiej, a także z różnego rodzaju noclegowni i hoteli – nawet tych pięciogwiazdkowych.
 
W naszych domach możemy natrafić na takie owady jak pluskwy, prusaki, mrówki czy mole spożywcze. Chociaż różnią się one między sobą i odmienne są także szkody, jakie wyrządzają, jedyną skuteczną metodą pozbywania się ich z własnego otoczenia jest kompleksowa dezynsekcja. Wykrycie pojedynczych osobników i pozbycie się ich z mieszkania w żadnym wypadku nie załatwi sprawy. Natrafiając na owada w naszym domu, możemy mieć niemal pewność, że zdążył on już złożyć jaja, z których wyklują się kolejne insekty. Możemy wtedy spróbować pozbycia się ich domowymi sposobami, które nigdy nie są w stu procentach skuteczne. Dlatego właśnie najlepiej jest wezwać ekipę fachowców, których zadaniem będzie całkowita dezynsekcja – cennik usług zależny jest od miasta, w jakim wykonywana jest usługa oraz wielkości lokalu, w którym zostanie ona przeprowadzona. Na ogół powinniśmy liczyć się z kosztem rzędu od około stu do kilkuset złotych (z pewnością zmieścimy się poniżej tysiąca). Żeby możliwie usprawnić sam przebieg dezynsekcji, należy odpowiednio przygotować mieszkanie do odrobaczania. Przede wszystkim trzeba dokonać dokładnych oględzin, by móc wskazać ekipie siedliska owadów. Następnie warto odsunąć meble od ścian, odłączyć urządzenia elektryczne od prądu oraz zabezpieczyć żywność i wszelkie przedmioty higieny osobistej.
 
Samodzielna walka z owadami może być niezwykle żmudna, uciążliwa i mało efektywna. Żeby pozbyć się na przykład moli spożywczych, nie wystarczy wyrzucić wszystkich opakowań produktów, w których na nie natrafiliśmy, ich larwy mogą być już gdzie indziej. Podobnie rzecz ma się z pluskwami, które atakują nas podczas snu, pozostawiając drobne ślady na ciele w najlepszym wypadku lub wywołując reakcje alergiczne, a nawet bezsenność w gorszym scenariuszu. Nie wystarczy wypranie pościeli w wysokiej temperaturze – całkowite zwalczanie pluskiew może odbyć się jedynie drogą dezynsekcji. Zarówno w większych miastach, takich jak Warszawa, jak i mniejszych miasteczkach, mogą także występować karaluchy, które stanowią realne zagrożenie dla zdrowia człowieka, przenosząc rozmaite choroby o charakterze wirusowym oraz bakteryjnym. Zwalczanie prusaków to jednak jedna z usług wykonywanych przez profesjonalne firmy zajmujące się dezynsekcją, dlatego nie ma powodów do większego niepokoju. W razie wykrycia w swoim domu jakichkolwiek owadów należy po prostu działać szybko i zdecydowanie, zwracając się o pomoc do fachowców.

Utrzymanie czystości      Usługi DDD      Ozonowanie     Kwalifikacje      Galeria     Ciekawostki     Kontakt