Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej. ×
     

Profesjonalne

Usługi

sprzątania

Professional

Cleaning

Services

Professional

Cleaning

Services

Jak przygotować mieszkanie na ozonowanie oraz przebieg procesu?

Czasem zdarza się tak, że w naszym mieszkaniu zaczynają rozwijać się mikroorganizmy, co prowadzi do rozprzestrzeniania się w powietrzu bardzo nieprzyjemnego zapachu. Powodów takiej sytuacji może być wiele – od pożarów, po powodzie i obecność gryzoni. W związku z tym warto zdecydować się na zabieg ozonowania mieszkania, który skutecznie doprowadzi do pozbycia się niepożądanego zapachu. Jak jednak się do niego przygotować i co należy zrobić?

Przygotowanie mieszkania do ozonowania jak bardzo ważne, ponieważ determinuje ono skuteczność całego zabiegu oraz długość trwania efektów. Aby dobrze przygotować mieszkanie, pomieszczenie lub samochód należy najpierw usunąć źródło niepożądanego zapachu. W niektórych przypadkach, tak jak już wcześniej było wspomniane, źródłem nieprzyjemnej woni mogą być gryzonie oraz ich wydzieliny. W związku z tym, aby doszło do ozonowania, należy najpierw przeprowadzić deratyzację, dzięki której możliwe będzie wyeliminowanie szkodników z domu. To samo tyczy się obecności pleśni w domu, którą w pierwszej kolejności trzeba usunąć, aby móc zlecić ozonowanie danej firmie. Aby ozonowanie mieszkania było możliwe należy również wyprowadzić z domu zwierzęta oraz wynieść wszystkie rośliny. To dotyczy również cennych przedmiotów, w tym urządzeń elektronicznych, obrazów, zdjęć na ścianach, które łatwo mogą ulec zniszczeniu. Przed ozonowaniem należy pamiętać również o zabezpieczeniu uszczelnieniu pomieszczenia lub całego mieszkania. Ozon nie może przedostać się na zewnątrz, ponieważ w przeciwnym razie jego użycie będzie bezużyteczne, a całe ozonowanie niezbyt skuteczne.

Po zabezpieczeniu wszystkiego czas na rozpoczęcie zabiegu. Jako, że ozon to gaz cięższy od powietrza może on opadać. W związku z tym ozonatory, z których wypuszczany jest ozon stawiane są na kilku podwyższeniach w całym pomieszczeniu. Pozwala to na równomierne i dokładne rozprowadzenie ozonu w pokoju. Po ustawieniu wszystkiego ozonatory są włączane, a gaz wypuszczany. W trakcie zabiegu monitorowany jest poziom ozonu oraz sprawdzane jest czy nie ulatnia się on z pomieszczenia. Warunkuje to czas trwania ozonowania – im więcej gazu się ulatnia, tym dłużej musi być przeprowadzany zabieg. Tuż po zakończeniu zabiegu konieczne jest odczekanie około trzydziestu minut, w ciągu których gaz zaczyna działać. Po tym czasie możliwe jest odczekanie aż ozon ulegnie rozpadowi i skorzystanie z pomieszczenia lub przyśpieszenie tej możliwości poprzez dokładne wietrzenie pokoju przez około 20 minut.

 

Więcej na temat ozonowania pomieszczeń z Warszawy, znajdą Państwo pod adresem - http://cleanpest.pl/ozonowanie-pomieszczen


Utrzymanie czystości      Usługi DDD      Ozonowanie     Kwalifikacje      Galeria     Ciekawostki     Kontakt