Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej. ×
     

Profesjonalne

Usługi

sprzątania

Professional

Cleaning

Services

Professional

Cleaning

Services

Kiedy przeprowadza się deratyzację, a kiedy dezynfekcję?

Obecność szkodliwych owadów czy też gryzoni w miejscu, w którym mieszkają lub codziennie przebywają ludzie może być nie tylko bardzo niekomfortowe, ale również niezwykle kłopotliwe. Szczury i myszy mogą niszczyć instalacje w budynkach, karaluchy stanowić zagrożenie dla zdrowia, a mikroorganizmy powodować unoszenie się bardzo nieprzyjemnego zapachu. Na szczęście w takich sytuacjach możliwe jest zastosowanie odpowiedniego zabiegu – deratyzacji lub dezynfekcji.

Deratyzacja jest zabiegiem, który ma na celu pozbycie się z mieszkania lub danego pomieszczenia szczurów, mysz oraz nornic. Najbardziej znany sposób deratyzacji polega na zastosowaniu specjalnych trutek w postaci kostek lub past w celu zwabienia gryzoni, które po zjedzeniu ich zostają zatrute i umierają. Ta metoda pozwala nie tylko na dokładne pozbycie się samych szczurów i mysz, ale także zapachu, który unosi się od nieżywych zwierząt. Równie ciekawą metodą stosowaną w przypadku deratyzacji jest użycie chwytaczy, które w przeciwieństwie do trutek są nietoksyczne. Obydwie metody są tak samo często używane w przypadku gryzoni pojawiających się w budynkach użytku publicznego, jak i na polach uprawnych. Dzięki użyciu jednego ze sposobów można skutecznie wyeliminować je i zniszczyć ich nory oraz kanały. Ponadto, w miejscach narażonych na samą możliwość pojawienia się szczurów również zalecana jest deratyzacja. Dzięki temu można być pewnym, że dane miejsce będzie skutecznie chronione przed pojawieniem się gryzoni.

Dezynfekcja z kolei jest skupiona na pozbyciu się mikroorganizmów i drobnoustrojów z pokojów, łóżek, ubrań, a nawet samochodów. Zabieg opiera się na użyciu środków fizycznych, takich jak wysoka temperatura czy też lampy UV, a także środków chemicznych, takich jak alkohol, kwasy i zasady. Środki chemiczne rozprzestrzeniane są w postaci gazu, jednak czas całej dezynfekcji oraz wybór środka zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych potrzeb. Miejsca, w których najczęściej wykonywany jest zabieg dezynfekcji to budynki użytku publicznego, takie jak szpitale czy łaźnie. Często środki chemiczne rozpryskiwane są także w stołówkach i kuchniach, w takich miejscach jak przedszkola i szkoły. Zabieg ten ma duże znaczenie, szczególnie w przypadku sytuacji, gdy chcemy pozbyć się z mieszkania zapachu po zmarłym. Mikroorganizmy i drobnoustroje unoszące się w powietrzu mogą stanowić duże zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia osób zamieszkujących dany dom lub często przebywających w danych miejscach. Mogą one prowadzić do zakażenia się jedną z groźnych chorób zakaźnych. Właśnie dlatego ważna jest szybka interwencja i wezwanie fachowców.


Utrzymanie czystości      Usługi DDD      Ozonowanie     Kwalifikacje      Galeria     Ciekawostki     Kontakt