Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej. ×
     

Profesjonalne

Usługi

sprzątania

Professional

Cleaning

Services

Professional

Cleaning

Services

Najskuteczniejsze metody zwalczania prusaków

Mieszkanie jest miejscem, w którym czujemy się komfortowo i bezpiecznie. Czasem jednak nie z naszych przyczyn pojawiają się w nim nieproszeni goście, którymi mogą być zarówno pluskwy i karaluchy, jak i mrówki czy też mole. Na szczęście istnieje kilka znanych sposobów, które pozwalają na skuteczne i długotrwałe pozbycie się ich z naszego domu.

Jedną z najpopularniejszych metod jest metoda żelowa. Stosuje się ją głównie w przypadku prusaków, jednak jest to także skuteczny sposób na pozbycie się karaluchów i mrówek. Metoda żelowa, tak jak mówi nazwa, odbywa się za pomocą żelu lub kremu, który jest swego rodzaju trutką. Taka pasta nakładana jest w miejscach i kryjówkach, w których występują prusaki i karaluchy. Mogą to być zarówno listwy przypodłogowe, jak i szafki czy też kratki wentylacyjne. Osobniki zostają zakażone poprzez kontakt z żelem, a następnie te prusaki i karaluchy zarażają resztę. W ten sposób można pozbyć się wszystkich osobników zamieszkujących ciężko dostępne miejsca.

Największym plusem żelowej metody jest to, że charakteryzuje się ona niesamowitą skutecznością, a także długotrwałym efektem. Preparaty stosowane w tej metodzie mogą działać do dwunastu miesięcy, podczas których mieszkanie lub pomieszczenie jest skutecznie chronione. Równie dużą zaletą jest to, że sposób ten jest bardzo dyskretny i nie wymaga wietrzenia pokojów po zastosowaniu dezynsekcji. Jest to szczególnie cenione w przypadku budynków użytku publicznego, takich jak szpitale lub przedszkola. Preparaty nie stanowią zagrożenia dla ludzi ani żywności.

Zwalczanie prusaków możliwe jest także za pomocą metody opryskowej. Jest to klasyczny sposób na pozbycie się owadów, pluskiew, moli, a nawet komarów. Metoda polega na opryskiwaniu powierzchni na których występują osobniki, które potem umierają dzięki właściwościom kontaktowo-żołądkowym. Opryskiwanie ma duży zasięg i pozwala na dokładne pokrycie zajętych przestrzeni substancją aktywną. Dzięki temu owady giną w ciągu zaledwie kilku godzin dzięki paraliżowaniu osobników, a sam sposób jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych. Metoda pozwala na ochronę mieszkania do czterech tygodni.

Jednak przed wykorzystaniem metody opryskowej w swoim domu należy go najpierw dobrze przygotować. Preparat stosowany w tym sposobie nie może mieć żadnego kontaktu z żywnością, a podczas wykonywania dezynsekcji na miejscu nie mogą znajdować się ludzie. Oznacza to zatem, że zwalczanie pluskiew tą metodą może nie być tak komfortowe, jak za pomocą żelu.


Utrzymanie czystości      Usługi DDD      Ozonowanie     Kwalifikacje      Galeria     Ciekawostki     Kontakt