Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej. ×
     

Profesjonalne

Usługi

sprzątania

Professional

Cleaning

Services

Professional

Cleaning

Services

Co to jest ozon?

Ozon jest alotropową odmianą trójatomowego tlenu.

Został nazwany i odkryty w 1840 roku przez Christiana Friedricha Schönbeina, jednakże dopiero pięć lat później ustalono, że jest on odmianą tlenu. Ozon podtrzymuje spalanie, mimo że jest gazem niepalnym. W normalnych warunkach występuje w postaci niebieskiego gazu, w temperaturze zaś od −193 do −111 stopni Celsjusza jest cieczą koloru fioletowego. W stanie wolnym występuje w atmosferze, gdzie spełnia rolę filtra pochłaniającego nadfiolet emitowany prze Słońce. Ozon powstaje również podczas wyładowań atmosferycznych.


Ze względu na jego dezynfekcyjne właściwości, ma szerokie zastosowanie.

Ze względu na duże zapotrzebowanie ozon otrzymuje się celowo za pomocą specjalnego generatora, przez który przepuszcza się tlen lub powietrze, przy czym powoduje się wyładowania elektryczne. Aby ozon nie rozpadł się na dwuatomowy tlen, należy wytwarzać go bezpośrednio przed użyciem. Dłuższe przechowywanie go oraz transportowanie jest więc niemożliwe.

 


Utrzymanie czystości      Usługi DDD      Ozonowanie     Kwalifikacje      Galeria     Ciekawostki     Kontakt