Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej. ×
     

Profesjonalne

Usługi

sprzątania

Professional

Cleaning

Services

Professional

Cleaning

Services

Ozonowanie pomieszczeń – najskuteczniejsza metoda zwalczania nieprzyjemnego zapachu

Każdy dom i każde mieszkanie ma swój niepowtarzalny zapach, który bierze się z rozmaitych czynników. Dopóki woń panująca w lokalu ma neutralny charakter, wszystko jest w jak najlepszym porządku i nie ma powodów do niepokoju. Jeśli natomiast wywołuje ona poczucie dyskomfortu oraz nieprzyjemne wrażenia zapachowe u domowników, należy jak najszybciej zlokalizować ich przyczynę oraz podjąć pierwsze kroki do pozbycia się źródła brzydkiej woni. Na koniec warto przeprowadzić ozonowanie mieszkania, które skutecznie zlikwiduje pozostałości nieprzyjemnego zapachu oraz odświeży atmosferę w pomieszczeniach.

W wielu przypadkach przyczyną panowania w mieszkaniu nieprzyjemnego zapachu jest po prostu długotrwały brak wietrzenia. Wystarczy wówczas regularnie otwierać okna, by całkowicie pozbyć się problemu. Jeśli jednak wietrzenie nie pomaga, znaczy to tyle, że mamy do czynienia z czymś znacznie poważniejszym niż zwykły zaduch. Z pewnością konieczna będzie wtedy kompleksowa dezynfekcja całego lokalu. Skuteczną walkę z nieprzyjemnym odorem zaczynamy zawsze od zlokalizowania jego przyczyny. Źródłem brzydkiego zapachu może być na przykład obecność pleśni w mieszkaniu, której należy się jak najszybciej pozbyć. Może ona wywoływać bowiem różnego rodzaju choroby – od zapalenia górnych dróg oddechowych zaczynając, przez bóle głowy, alergie oraz trudności z zasypianiem, na bardzo poważnych zaburzeniach niektórych organów kończąc. Nieprzyjemną woń mogą również wywoływać różnego rodzaju gryzonie lub inne pasożyty, takie jak karaluchy. Bez względu jednak na to, jaka jest przyczyna panującego w mieszkaniu zapachu, należy ją wyeliminować, czemu służyć może deratyzacja lub dezynsekcja, a także inne usługi świadczone przez profesjonalne firmy sprzątające.
 
Kiedy już permanentnie pozbędziemy się samego źródła nieprzyjemnego zapachu, możemy przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń, które skutecznie zneutralizuje jego obecność. Zabieg ten polega na rozprowadzeniu niebieskiego gazu – ozonu, który wchodząc w reakcję z wydzielającymi brzydki zapach mikroorganizmami, uwalnia jedną cząsteczkę tlenu, w efekcie czego powietrze zostaje całkowicie oczyszczone. Ozonowanie można przeprowadzić zarówno w większych miastach, takich jak Warszawa, jak i w mniejszych miejscowościach na terenie całego kraju. Sam zabieg przebiega bardzo sprawnie i – co istotne – nie jest szkodliwy dla środowiska. Wszelkie procesy chemiczne zachodzące podczas ozonowania są w stu procentach naturalne i zupełnie niegroźne dla człowieka. Warto wspomnieć też o tym, że zastosowanie ozonu wykazuje o wiele większą skuteczność niż użycie chloru. Co więcej, działanie ozonu jest też znacznie szybsze, dlatego też wykorzystuje się go na szeroką skalę w wielu różnych sytuacjach. Metodę ozonową stosuje się zarówno w prywatnych domach i mieszkaniach, jak i w wielu gałęziach przemysłu jako najskuteczniejszy sposób walki z nieprzyjemnym zapachem, który opanowuje różne pomieszczenia.

 


Utrzymanie czystości      Usługi DDD      Ozonowanie     Kwalifikacje      Galeria     Ciekawostki     Kontakt