Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej. ×
     

Profesjonalne

Usługi

sprzątania

Professional

Cleaning

Services

Professional

Cleaning

Services

Zwalczanie insektów – jak się do niego przygotować?

Z problemem zarobaczenia lokalu boryka się współcześnie coraz więcej ludzi. Różnego rodzaju insekty atakują nasze mieszkania, nie pozostawiając nam cienia nadziei na pozbycie się ich domowymi metodami. Ostatnią deską ratunku pozostaje wówczas kompleksowa dezynsekcja – karaluchy i inne insekty mogą być przyczyną rozprzestrzeniania się wielu groźnych chorób, dlatego też nie warto zwlekać z wezwaniem fachowców. W przypadku wykrycia siedliska insektów we własnym domu najlepiej od razu zwrócić się o pomoc do firmy, która świadczy profesjonalne usługi z zakresu zwalczania różnego rodzaju owadów oraz gryzoni. Pamiętać jednak należy o tym, że do dezynsekcji trzeba się odpowiednio przygotować.

Ponieważ zwalczanie insektów wiąże się z zastosowaniem silnie szkodliwych substancji chemicznych, wymaga ono właściwego przygotowania mieszkania. Istnieje kilka podstawowych metod walki z mogącymi zaatakować nas karaluchami – niektóre z nich polegają na rozpyleniu w całym mieszkaniu toksyny o bardzo silnym działaniu, która stanowi potencjalne zagrożenie dla człowieka. Dlatego też trzeba dokładnie zabezpieczyć wszystkie elementy wyposażenia domu, z którymi domownicy będą mieli później bezpośredni kontakt, czyli sztućce, naczynia, ubrania, zabawki, szczoteczki do zębów, a także inne przedmioty służące do higieny osobistej. Należy również porządnie zabezpieczyć żywność – najbezpieczniej jest wynieść ją wraz z wcześniej wymienionymi elementami z mieszkania, w którym przeprowadzona zostanie dezynsekcja. Co istotne, przed rozpoczęciem zabiegu wszyscy domownicy muszą opuścić lokal i nie mogą do niego powracać przez blisko dwie godziny (czas kwarantanny uzależniony jest od skali problemu oraz ilości użytych toksyn). Po zakończeniu dezynsekcji należy dokładnie umyć całe mieszkanie ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich elementów, które będą miały kontakt z żywnością.

Nie wszystkie jednak metody zwalczania insektów wymagają podejmowania tak radykalnych środków ostrożności. Najtrudniejsze do wyeliminowania są prusaki – zwalczanie karaluchów przysparza tylu problemów ze względu na ich niezwykłą odporność. Problematyczne jest także to, że występują one najczęściej w naprawdę dużych skupiskach. Usuwanie prusaków wiąże się zatem zwykle z zastosowaniem metody opryskowej. Jeśli jednak nie jest ich zbyt wiele i do zwalczenia mamy tylko małą populację w zupełności wystarczy zastosowanie żelu. Bywa on również bardzo skuteczny w walce z mrówkami oraz innymi mniejszymi owadami. Metoda żelowa polega na umieszczeniu substancji o stałej konsystencji w miejscach najczęstszego występowania robactwa. Żel zawiera w swoim składzie zarówno substancję wabiącą, jak i silną truciznę, która w krótkim czasie jest w stanie całkowicie wyeliminować problem występowania w domu insektów. Co więcej, żel jest bezbarwny i bezwonny, a jego użycie w żaden sposób nie zagraża człowiekowi, dlatego metodę tę można stosować nawet w obecności domowników. Stosowanie żelu uważane jest za najmniej inwazyjny sposób pozbycia się z owadów z mieszkania.


Utrzymanie czystości      Usługi DDD      Ozonowanie     Kwalifikacje      Galeria     Ciekawostki     Kontakt